Gdzie po kredyt na samochód

O kredyt samochodowy możemy się ubiegać zarówno w banku uniwersalnym, jak i motoryzacyjnym. W powszechnej opinii utarło się przekonanie, że banki motoryzacyjne mają dużo lepszą ofertę. Sporo jest w tym prawdy – ale nie do końca. Skorzystanie z ich usług najbardziej opłaca się nam wówczas, gdy chcemy kupić nowy samochód sygnowany konkretną marką.

Wskazane jest również, abyśmy dysponowali wkładem własnym – wynoszącym co najmniej 30 procent wartości samochodu (czyli sporym). Wówczas rzeczywiście oferta motobanku będzie dla nas najbardziej odpowiednia. Nie dość, że dostaniemy kredyt na preferencyjnych warunkach, to na dodatek bank zastosuje uproszczone procedury. Dzięki temu szybciej zrealizujemy swoje marzenie o posiadaniu czterech kółek. Ponadto specjalistyczne banki dość często mają promocje na określone modele aut, więc też można na tym skorzystać. W takim banku nie dostaniemy natomiast kredytu na używany samochód. Wtedy nie pozostaje nam nic innego jak zapoznanie się z ofertami banków uniwersalnych.

Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w zwykłym banku starać się o pożyczenie pieniędzy i na nowy pojazd. W każdej z opisanych powyżej sytuacji najważniejsze jest to, aby wnikliwie przeanalizować dostępne na rynku oferty, uwzględniając przy tym własne preferencje i finansowe możliwości. Kredyt to zobowiązanie, które będzie trzeba uregulować – w przeciwnym wypadku czekają nas tylko niepotrzebne kłopoty, a tych zawsze lepiej unikać. Mądry wybór powinien nam w tym bardzo pomóc.

1 myśl w temacie “Gdzie po kredyt na samochód”

  1. Czy warto wybierać kredyt na podstawie rankingów, ostatnio najlepiej wypada Getin Noble i pod względem oprocentowania, do tego zerowa prowizja. Udać się prosto do banku z pierwszego miejsca?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*