Zakup samochodu na kredyt

Zakup samochodu bardzo często finansujemy dzięki pieniądzom uzyskanym z zewnątrz – czyli kredytem. Poszukując najlepszej oferty w tym zakresie, powinniśmy w pierwszej kolejności udać się do banku, w którym posiadamy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Nie jest wykluczone, że właśnie tutaj kredyt samochodowy zostanie nam udzielony na preferencyjnych warunkach.

Zakup samochodu – opcje kredytowania

Rzecz jasna to wcale nie oznacza, że nie musimy zapoznać się z innymi dostępnymi na rynku ofertami. Kredyt samochodowy możemy dostać zarówno na samochód nowy, jak i używany – przy czym im starsze auto, tym większy będzie jego koszt. Jeżeli kupujemy samochód w komisie lub – w przypadku nowych pojazdów – w salonie, sprzedawca zaproponuje nam zapewne kredyt w tym banku, z którym ma podpisaną umowę. Na tego rodzaju oferty powinniśmy uważać. Są co prawda wygodne, ale też i droższe niż standardowe kredyty proponowane przez banki. Jeszcze inną opcją w przypadku zakupu nowego pojazdu jest kredyt w motobanku. Banki motoryzacyjne starają się pozyskać klientów poprzez proponowanie im atrakcyjnych warunków umów.

Decyzja o przyznaniu pieniędzy przyznawana jest między innymi w oparciu o informację na temat naszych zarobków. Potrzebne nam będzie zatem odpowiednie zaświadczenie z zakładu pracy. Banki najczęściej nie żądają takich zaświadczeń, gdy dysponujemy wysokim wkładem własnym (na poziomie co najmniej 40 procent). W takim układzie przeważnie całkowicie wystarczające okazuje się podpisane przez nas oświadczenie o wysokości dochodów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*