Kredyt samochodowy – opłaty

Mając zobowiązania kredytowe w jednym banku, często decydujemy się na skorzystanie z usług innego banku. W takiej sytuacji jesteśmy proszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego stan naszego zadłużenia. Wydawać by się mogło, że z jego uzyskaniem nie będzie najmniejszych problemów.
Ostatecznie przecież bank, w którym spłacamy już jakiś kredyt doskonale zna naszą finansową historię i na bieżąco monituje spłatę zobowiązania. Przygotowanie niezbędnego wydruku powinno więc zająć niewiele czasu. I rzeczywiście tak jest – nie musimy czekać, ale przygotujmy się na to, że zaświadczenia nie dostaniemy za darmo. Rozpiętość w zakresie opłat jest ogromna – od 50 do nawet 300 złotych (w zależności od banku). Lepiej zatem wcześniej dowiedzieć się jakiego rzędu kwotę należy mieć przygotowaną – to pozwoli uniknąć przykrych niespodzianek. Kiedy zaś spłacamy kredyt, harmonogram spłaty jest „ustawiony” najczęściej pod termin naszej wypłaty – to wygodne, ponieważ dzięki temu od razu mamy zabezpieczone pieniądze na ratę. Może się jednak zdarzyć tak, że w trakcie okresu kredytowania zmienimy pracę – tak więc i dzień wypłaty będzie inny.

Wnioskujemy wówczas do banku o zmianę harmonogramu spłat raty kredytu. Bank nie będzie nam robił żadnych problemów – tym bardziej, z czego nie każdy zdaje sobie sprawę, że pobierze z tego tytułu opłatę. Jej wysokość każda instytucja ustala już we własnym zakresie, ale może być to i ponad 100 złotych. Tak więc korzystając z bankowych usług, o takich kwestiach trzeba koniecznie pamiętać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*