Co zrobić żeby dostać kredyt na samochód

Co zrobić, by dostać kredyt na samochód? Banki w swojej ofercie posiadają wiele produktów finansowych – między innymi kredyty samochodowe. Jedne są mniej, inne bardziej atrakcyjne – wszystko zależy od instytucji, która je proponuje. Nie mniej jednak aby ubiegać się o kredyt na samochód, wszędzie trzeba spełniać tak na dobrą sprawę te same warunki. Należy posiadać zdolność kredytową oraz stałe źródło dochodów, trzeba mieszkać w kraju i mieć pełną zdolność do czynności prawnych. Dodatkowo od mężczyzn wymagany jest uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Od czego zacząć poszukiwania najlepszego kredytu samochodowego? Najlepiej od złożenia wizyty w banku, w którym ma się założone konto osobiste. Niewykluczone, że uda się otrzymać kredyt na korzystniejszych niż gdzie indziej warunkach. Kolejna kwestia odnosi się do wkładu własnego. Obecnie banki nie są zbyt chętne do udzielania kredytów (nie tylko samochodowych) klientom nie posiadającym wkładu własnego – a jeśli już, to trzeba się liczyć z wyższymi kosztami. Pamiętać też należy o tym, że zaciągnięcie kredytu wiąże się z wieloma opłatami takimi jak na przykład prowizja.

Nie każdy dysponuje pieniędzmi na ich uiszczenie, w związku z czym najlepszym rozwiązaniem jest w takiej sytuacji oferta, gdzie zarówno prowizja, jak i koszt ubezpieczenia samochodu są od razu wliczone w kredyt. Przy zakupie nowego auta warto wziąć pod uwagę to, co mają do zaproponowania tzw. banki samochodowe. Nierzadko bowiem kredyt w nich jest udzielany na preferencyjnych warunkach (tyczy się to jednak tylko konkretnych marek pojazdów).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*